SıLa FaN SiteSİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» meraba..:)
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 1 Icon_minitime1Ptsi Tem. 01, 2013 11:15 pm tarafından Dogu_kan

» Sıla'nın Video Klipleri
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 1 Icon_minitime1Paz Tem. 10, 2011 3:37 pm tarafından SıLaqoLiCk

» Aslı Enver
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 1 Icon_minitime1Çarş. Mart 23, 2011 6:43 pm tarafından sıla-sonay

» 9 Mart 2011 Tarihinde Bursa'Da Yapılacak Olan Sıla İmza Günü Ertelenmiştir..!!
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 1 Icon_minitime1Çarş. Mart 23, 2011 6:31 pm tarafından sıla-sonay

» Ulker Bolero
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 1 Icon_minitime1Perş. Mart 17, 2011 5:47 pm tarafından Tüliş

» Sıla-Ankara Konseri
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 1 Icon_minitime1Perş. Mart 17, 2011 5:20 pm tarafından Tüliş

» Bu Akşam :Eurovision Şarkımız Açıklanıyor
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 1 Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 3:30 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

» 08 Nisan 2011 - İzmir Konseri
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 1 Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 2:56 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

» Sıla Almanya Konseri
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 1 Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 2:51 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 109 kişi Çarş. Ağus. 02, 2017 8:27 pm tarihinde online oldu.

Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 1

Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 1 Empty Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 1

Mesaj tarafından Sıla Cuma Tem. 09, 2010 11:07 am

Eda & Metin Özülkü
EDA & METİN ÖZÜLKÜ RÖPORTAJI - BÖLÜM 1

EDA VE METİN ÖZÜLKÜ ÇİFTİ, UZUN BİR ARADAN SONRA YAYINLADIKLARI İLK DÜET ALBÜMLERİ İLE MÜZİK LİSTELERİNDE YER ALMAYA BAŞLADI. POWERTÜRK EKİBİ, BU SÜREÇTE İKİLİNİN KARİYERLERİNİ NASIL SÜRDÜRDÜKLERİNİ VE ALBÜMÜN DETAYLARINI KONUŞMAK İÇİN, ÖZÜLKÜ ÇİFTİ İLE BİR ARADAYDI.

“ISSIZ ADA” İLE YENİDEN ARAMIZDASINIZ DİYECEĞİZ AMA SİZ ZATEN HİÇ AYRILMAMIŞTINIZ. KENDİ ALBÜMÜNÜZ OLMASA DA YAPTIĞINIZ PRODÜKSÜYONLAR İLE HEP MÜZİK DÜNYASI’NIN ÜRETENLERİNDEN OLDUNUZ…

METİN ÖZÜLKÜ : Öncelikle merhaba diyelim sevgili PowerTürk dinleyenlerine. Şimdi, öncelikle bu yeni albümümüz ile ilgili bir şeyler söylemek istiyoruz. Yaklaşık 11 yıllık aradan sonra, ikinci düet albümümüz bu albüm Eda ile bizim.

EDA ÖZÜLKÜ : “Aramadın Aylardır”dan sonra ilk.

METİN ÖZÜLKÜ : Evet, 1999 yılında “Böyle Aşk Olmaz” adlı albümü yapmıştık. Orada da “Böyle Aşk Olmaz” ve “Aramadın Aylardır” gibi romantik şarkılar vardı. Şimdi yine, romantik şarkıların olduğu bir albüm yaptık. Bizi yolda gören herkes soruyor; “Neden bu kadar ara verdiniz, neden 11 sene?” Tabii ki bu süreçte ikimizin de birer tane solo albüm çalışması oldu. Bu bile çok az. Hesapladığın zaman, 5 yılda bir albüm oluyor, fakat biz kendi yorumculuğumuzun dışında müzikle o kadar çok iç içeyiz ki, kendi albümlerimizin dışında diğer sanatçı arkadaşlarımızın albümlerinin hazırlanmasında ben aranjör olarak, Eda ile birlikte de söz yazarı ve besteci olarak çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etti. Pek çok televizyon programında da Metin Özülkü orkestrası olarak görev aldık.

EDA ÖZÜLKÜ : Ben çocuklara baktım. İki tane de çocuğumuz oldu bu arada. 6 yaşına geldiler.

METİN ÖZÜLKÜ : Evet, Eda çocuklara baktı. Onlar da düet oldular. İkizlerimiz oldu. Eda’nın aynı zamanda eğitimcilik yanı devam etti. O yüzden diyebiliriz ki harıl harıl müzik ile iç içeydik.

ASLINDA DAHA ÖNCE BEKLİYORDUK BU ALBÜMÜ. ÇIKTI, ÇIKACAK DERKEN, ARAYA DAHA FAZLA ZAMAN GİRDİ… DİĞER ÇALIŞMALARINIZ MI ENGEL OLDU?

EDA ÖZÜLKÜ : Ben çok mutluyum bu albümü bu hale getirebildiğimiz ve dinleyicilerle paylaşabildiğimiz için. Gerçekten… Çünkü şarkıları sizler belki yeni duyuyorsunuz ama mesela “Issız Ada” çok yeni bir şarkı değil. Bir sene önce katıldığımız bir programda seslendirmiştik onu.

METİN ÖZÜLKÜ : Gitar eşliğinde söylemiştik onu.

EDA ÖZÜLKÜ : Hemen çıkarıyoruz, bir ay sonra çıkarıyoruz derken, olmadı tabi. Ondan sonra da, biz süre vermek işini bir kenara bıraktık ve onun için bugün burada olmak çok önemli. Bu günleri de gördük ya, başka bir şey söylemiyorum (Gülüyorlar…)

EKİBİNİZDE OLDUKÇA DEĞERLİ MÜZİSYENLERİN YER ALDIĞINI BİLİYORUZ…

METİN ÖZÜLKÜ : Evet, albümümüze çok değerli müzisyenler katkıda bulundular. Erdem Sökmen, Levent Altındağ, Onur Nar, Kadir Okyay, Atalay Durmaz ve daha bir sürü müzisyen arkadaşımız albümümüze enstrümanları ile destek verdi. Onun dışında Genco Arı ve Tarık Sezer gibi çok değerli müzik adamları, aranjelere destekte bulundu, yine benim düzenlemelerim var. “Issız Ada”, “Kim Olursan Ol”, “Beyaz Güvercin”, “Seni Unutana Kadar” adlarında 4 şarkımız var. Bir de Hüseyin Karadayı remix’i var, “Issız Ada”ya yaptığı. İnşallah, bu albümün enerjisi ile birlikte biz de biraz tazelenmiş oluruz.

EDA ÖZÜLKÜ : Evet gerçekten çok özlemişiz çünkü. Dinleyenleri özlemişiz, sizleri özlemişiz. Hani o gelen tepkileri özlemişiz.

METİN ÖZÜLKÜ : Çok yeni bir albüm, tabiî ki dinleyenler olmuştur ama bundan sonra, daha da çok dinleyen olacak, daha da çok tepkiler gelecektir. Bekliyoruz ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

ELEŞTİRİLER GELMEYE BAŞLAMIŞTIR. EN ÇOK NELER DUYUYORSUNUZ ?

METİN ÖZÜLKÜ : Bu albüm ile ilgili benim en çok hoşuma giden tepkilerden birisi, kimsenin tek bir parça üzerinde birleşmiyor olması. Herkes bütün şarkıların çok güzel olduğunu, belli bir kalitede olduğunu söylüyor ki kaliteli bir iş yapıyoruz.

EDA ÖZÜLKÜ : Bizden beklendiği üzere… (Gülüyorlar…)

METİN ÖZÜLKÜ : İşin şakası bir yana, biz de elimizden geldiğince nitelikli bir şey yapmaya çalışıyoruz. Herkes her şarkıyı sevdiği gibi, herkes bir başka parça üzerinde de yoğunlaşıyor. İşte kimisi üçüncü parçayı, kimisi klip şarkısını kimisi dördüncü parçayı…

EDA ÖZÜLKÜ : Çalışıp çalışıp ta bir tek şarkı üzerine yoğunlaşmak ve herkesin aman şahane olmuş demesi, gerisi gelmez ise, çok hoş bir şey değil. Bizim eski şarkılarımız da öyle. Herhangi bir programda bizim bile unuttuğumuz bir şarkımız için, “sizin şöyle bir şarkınız da vardı” denmesi bizim çok hoşumuza gidiyor.

METİN ÖZÜLKÜ : Şimdi tek derdimiz daha önceki tecrübelerimize dayanarak, bütün şarkılarımızı duyurmak. Bunun için de bütün enerjimizi toplayıp çalışacağız. Bizdeki eksik yan buydu. Biz albümümüzü çıkarıyorduk ve diğer işlerimize dalıyorduk. Fakat bu sefer kendi albümümüzle de ilgileneceğiz.

EDA ÖZÜLKÜ : Söz veriyoruz. Bu sefer…

METİN ÖZÜLKÜ : Bütün şarkılarımıza ayrı ayrı klip çekeceğiz. Klipler şarkıların tanıtılmasında ve duyulmasında hakikaten çok önemli rol oynuyor. Bütün şarkılarımızı kliplendirip, sizlerin beğenisine sunacağız. Albümü alamamış olanlar, dinleyememiş olanlar varsa diye, herkesin gözüne klipleri sokacağız. (Gülüyorlar…)

SEVENLERİNİZ BU ARADAN SONRA ÜZERİNİZDE BASKI OLUŞTURMAYA BAŞLAMIŞ MIYDI ? ALBÜM DİYE ISRAR EDİYORLAR MIYDI ?

METİN ÖZÜLKÜ : Şöyle de bir durum var tabiî ki… Ben artık yaklaşık 46 – 47 yaşında oldum. 40 senedir bu işin içinde profesyonel olarak çalışıyorum ve şunu biliyorum ki, biz albüm yapmasak da, evet ekranlarda pek yoksunuz deseler bile, bizim takipçilerimiz müzikten kopmadığımızı biliyorlar. Bunun sebeplerinden biri, benim televizyon’larda da iş yapmam oldu. En son “Bir Şarkısın Sen” adlı Tv programında, çocuklarla ve Pınar Altuğ, Erol Evgin ikilisi ile birlikte, orkestramla, Metin Özülkü orkestrası ile birlikte yer aldım. Bunun dışında, bir çok şey yaptım. “Korolar Çarpışıyor”da Eda ile birlikte yer aldık. Müziğin içinde olan programlarda da yer aldığımız için, insanlar bizden albüm değil ama devamlı bir üretim istiyorlar.

EDA ÖZÜLKÜ : Yenilik istiyorlar. Bizden bekledikleri yenilik. İlk çıktığımız zamanlarda, biz de bugün yeni çıkmış olan arkadaşlarımız gibi, her sene olmasa bile iki sene de bir, bir sene de bir de albümler yaptık. Çok şarkı yaptık. 10 şarkı, 10 şarkı, 10 şarkı ve etrafa verdiklerimiz. Şimdi aslında biraz daha, hani güzel olsun, tam olsun istiyoruz. Dediğimiz gibi insanların her sene her sene beklentisi yok bizden. Biz de hissettikçe yapacağız.

ALBÜM YAPMAMIŞ OLMANIZ, KONSERLERİNİZE HİÇBİR ZAMAN ENGEL OLMADI. SIK SIK DUYDUK PERFORMANS PROJELERİNİZİ !

METİN ÖZÜLKÜ : Bizim şöyle bir durumumuz oluştu son 20 yıl içerisinde, 1990’lı yıllardan başlayarak, Eda’nın ilk albümü 1993 yılında çıkmıştı ama benim öncesi de var, ben müzik hayatımı ikiye ayırıyorum. Eda’dan önce ve Eda’dan sonra gibi. Eda’dan sonraki müzik hayatım 20 sene oldu. Onunla birlikteliğimiz de 20 seneyi aştı ve bu dönemde yaptığımız işlere bakıyorum, albüm anlamında her sene her sene üretim yapmamış olmamıza rağmen, konserlerimiz veya programlarımız rutin şekilde, şükredecek şekilde devam etti. 5 - 6 sene albüm yapmadığımız dönemde de devam etti. Yeni albüm şimdi onları da hareketlendirecek.

METİN ÖZÜLKÜ : Bu sene sanıyorum Eylül ayının başında hemen Ramazan’dan sonra 6-7 konserlik bir Ege turnemiz olacak. Şimdi onunla ilgili orkestra çalışmalarına başlayacağız. Ramazan ayını da, boş durmayıp konser provaları ile geçireceğiz. Sonrasında çok ciddi bir konser ve sahne maratonu başlayacak bizim için. Bu Allah bize sağlık verdikten sonra, bu yetilerimizi kaybetmedikten sonra herhalde uzun bir süre devam edecek diye düşünüyoruz, hayal ediyoruz.
Sıla
Sıla
Admin
Admin

- Similar topics