SıLa FaN SiteSİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» meraba..:)
Göksel Icon_minitime1Ptsi Tem. 01, 2013 11:15 pm tarafından Dogu_kan

» Sıla'nın Video Klipleri
Göksel Icon_minitime1Paz Tem. 10, 2011 3:37 pm tarafından SıLaqoLiCk

» Aslı Enver
Göksel Icon_minitime1Çarş. Mart 23, 2011 6:43 pm tarafından sıla-sonay

» 9 Mart 2011 Tarihinde Bursa'Da Yapılacak Olan Sıla İmza Günü Ertelenmiştir..!!
Göksel Icon_minitime1Çarş. Mart 23, 2011 6:31 pm tarafından sıla-sonay

» Ulker Bolero
Göksel Icon_minitime1Perş. Mart 17, 2011 5:47 pm tarafından Tüliş

» Sıla-Ankara Konseri
Göksel Icon_minitime1Perş. Mart 17, 2011 5:20 pm tarafından Tüliş

» Bu Akşam :Eurovision Şarkımız Açıklanıyor
Göksel Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 3:30 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

» 08 Nisan 2011 - İzmir Konseri
Göksel Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 2:56 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

» Sıla Almanya Konseri
Göksel Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 2:51 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 109 kişi Çarş. Ağus. 02, 2017 8:27 pm tarihinde online oldu.

Göksel

3 posters

Göksel Empty Göksel

Mesaj tarafından Sıla Ptsi Ara. 06, 2010 11:47 am

Göksel
GÖKSEL TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDA, POWERTÜRK SPONSORLUĞUNDA, “RADYO GÜNLERİ” PROJESİ İLE MÜZİKSEVERLER İLE BULUŞMAYA HAZIRLANIRKEN, EKİBİMİZ DE DETAYLARI ÖĞRENMEK İÇİN SANATÇI İLE BİR ARAYA GELDİ.

OLDUKÇA NOSTALJİK BİR TURNE’YE ÇIKTINIZ, İSTERSENİZ TARİHLER İLE BAŞLAYALIM.

Tabiki, “Radyo Günleri” adı altında başladığımız akustik konser serisinin ilk konseri, 5 Aralık “IKSV Salon”da oldu. Sonrasında; 8 Aralık Kayseri, 9 Aralık Adana, 10 Aralık Mersin, 12 Aralık Gaziantep, 13 Aralık Antakya, 14 Aralık İskenderun, 19 Aralık Bursa, 21 Aralık İstanbul ve 25 Aralık İzmit konserlerimiz var. Bizim işimizin en güzel tarafı, evet sahnede olmak, insanlara sahneden ulaşmak da harika ama bir taraftan da yaşadığımız yerdeki tüm insanlara ulaşma imkanları sağlıyor bizlere. Bazı şehirlere de kalpten bağlanıyoruz. Yaz turnesinde gittiğim şehirlerden, mesela Gaziantep beni çok heyecanlandıran yerlerden bir tanesi, çünkü yaz turnesinde çok güzel vakit geçirdik.

PEKİ “RADYO GÜNLERİ” FİKRİ NASIL ÇIKTI ORTAYA ?

Bu fikir yaklaşık 10 senedir vardı. Bugünkü menajerim Funda Sanlıman ile o zaman sadece dostken bunun üzerine oturup uzunca konuşmuştuk. Bir sahne hazırlayalım, orası benim evim olsun ve ben insanlara kendi evimden sesleneyim. Şarkı söylemek her zaman çok keyifli ama akustik olduğu zaman yorumculuk ön plana çıkıyor ve insanlara sadece yorumculuğum ile anlatmak istediğimi anlatabiliyorum. Bazen çok büyük sound’lar, çok büyük sahneler, prodüksiyonlar, insanlara ne söylediğinizi yeterince anlatamayabiliyor, daha doğrusu kalbinizde ne olduğunu anlatamayabiliyor. Böyle küçük ve samimi atmosferlerde, daha samimi bir ortam yakalanabiliyor. Biz bunu 10 yıl önce konuştuk ve öylece kaldı. Bu sonbaharda akustik konserler serimiz vardı ve bize bununla ilgili teklif geldiğinde, hadi bunu yapalım dedik. O gece birşey oldu. Ben gerçekten çok özel birşey yaşadım, evet sahede olmayı zaten çok seviyorum ama o gece başka birşeydi ve biz bunu bir turneye çevirmeye karar verdik. Böyle başladı yolculuğumuz.

HER KONSER TAKİPÇİSİNİN UNUTAMADIĞI BİR AKUSTİK KONSER VARDIR MUTLAKA. AKUSTİK KONSERLER HEM DİNLEYİCİ, HEM SANATÇI AÇISINDAN İZ BIRAKIYOR DİYEBİLİR MİYİZ ?

Kesinlikle akustik konserler daha çok iz bırakıyor. Sebebi; dinleyici ile aranda kalpten bir temas olması ve daha iyi anlaşabilmek. Son iki albümün konsepti de bu şarkılarla çok uyum sağladı. O şarkıların yapıldığı dönemdeki saflığı bu şarkılar çok iyi anlatıyor. Biz nasıl albümü kaydederken teknolojiden faydalanmadıysak, konserlerde de bu söz konusu. “Radyo Günleri” konsepti de buradan çıktı. Şimdi insanlar arabalarında hala radyo dinliyorlar ama eskiden radyo çok önemliydi ve o sanatçılar bizim evimizden biriydi. Bu konserlerin konseptini “Radyo Günleri” yapan duygu da bu oldu. Belki de biraz şarkı söylemeyi de radyodan öğrenmiş insanlardan biriyim. Bu şarkıların pek çoğunu ilk olarak radyoda dinledim ben.

... VE YENİ BİR ALBÜM GELİYOR ÇOK YAKINDA. YAKLAŞIK ÜÇ YIL ÖNCE BEKLEDİĞİMİZ, SİZİN KENDİ ŞARKILARINIZDAN OLUŞAN ALBÜMÜNÜZ İÇİN SON HAZIRLIKLARINIZI YAPIYORSUNUZ...

Çok heyecanlıyım, çünkü kendi şarkılarımı söylemeyi çok özledim. Her ne kadar söylediğim bu klasikleşmiş şarkıları çok seviyor olsam ve bu şarkılar beni çok geniş bir dinleyici kitlesi ile buluşturmuş olsa da, kendi şarkılarını söylemek bambaşka birşey. İnsan’ın kendi şarkıları, kendi hikayesini anlatıyor. Özlemem gerekiyordu benim biraz, çünkü ardarda kendi şarkılarımdan oluşan çok albüm yapmıştım. Üç yıllık zaman dilimi benim için çok iyi oldu, bu süreçte boş durmadım, çok şey yaşadım ve bu yaşadıklarımı yazdım. Çok gezdim, dolaştım. Turneler de beni çok besledi, bu yolculuklar sırasında şarkılar yazdım. Yazdığım şarkılar içerisinden bir repertuar derleme sürecindeyiz. Stüdyoya girdik bile. Turne ile stüdyo eş zamanlı yürüyecek. Ben ilk kez bir kış turnesine çıkıyorum ve yolculuk albüm üzerinde de etkili olabilir, beni besleyebilir. Yolculuk etmenin hüzünlü yanı, performansım açısından beni besliyor diyebiliriz.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ RÖPORTAJINIZ İÇİN !

Ben de sizlere teşekkür ederim.

Sıla
Sıla
Admin
Admin

Göksel Empty Geri: Göksel

Mesaj tarafından Muhammet Ptsi Ara. 06, 2010 7:58 pm

saol Very Happy
Muhammet
Muhammet
Moderatör