SıLa FaN SiteSİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» meraba..:)
Sıla; Hem Naif Hem Agresif  Icon_minitime1Ptsi Tem. 01, 2013 11:15 pm tarafından Dogu_kan

» Sıla'nın Video Klipleri
Sıla; Hem Naif Hem Agresif  Icon_minitime1Paz Tem. 10, 2011 3:37 pm tarafından SıLaqoLiCk

» Aslı Enver
Sıla; Hem Naif Hem Agresif  Icon_minitime1Çarş. Mart 23, 2011 6:43 pm tarafından sıla-sonay

» 9 Mart 2011 Tarihinde Bursa'Da Yapılacak Olan Sıla İmza Günü Ertelenmiştir..!!
Sıla; Hem Naif Hem Agresif  Icon_minitime1Çarş. Mart 23, 2011 6:31 pm tarafından sıla-sonay

» Ulker Bolero
Sıla; Hem Naif Hem Agresif  Icon_minitime1Perş. Mart 17, 2011 5:47 pm tarafından Tüliş

» Sıla-Ankara Konseri
Sıla; Hem Naif Hem Agresif  Icon_minitime1Perş. Mart 17, 2011 5:20 pm tarafından Tüliş

» Bu Akşam :Eurovision Şarkımız Açıklanıyor
Sıla; Hem Naif Hem Agresif  Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 3:30 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

» 08 Nisan 2011 - İzmir Konseri
Sıla; Hem Naif Hem Agresif  Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 2:56 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

» Sıla Almanya Konseri
Sıla; Hem Naif Hem Agresif  Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 2:51 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Takvim Takvim

Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 109 kişi Çarş. Ağus. 02, 2017 8:27 pm tarihinde online oldu.

Sıla; Hem Naif Hem Agresif

Sıla; Hem Naif Hem Agresif  Empty Sıla; Hem Naif Hem Agresif

Mesaj tarafından Sıla C.tesi Ağus. 14, 2010 11:40 am

Kenan Doğulu’nun eski vokalisti, bugünün yeni solisti olarak hızla yürüyor.

Sıla’nın sesini iki sezondur devam eden ‘Sıla’ dizisinin şarkısından biliyoruz. Onun öncesinde ise 7 yıl boyunca Kenan Doğulu’nun vokalistliğini yapmışlığı var. Şimdi ilk albümüyle kendi yol haritasını çizen Sıla ile zengin bir kadro ve uzun bir mesai harcanarak hazırlanan şarkılarını konuştuk.

Albümün yapım aşaması dört yıl sürmüş. Bu uzun mesainin temel sebepleri neydi?

Albüm 23 Ekim’de piyasaya çıktı. Çok uzun zamandır üstünde çalışıyorduk; nihayet tamamladık. Şimdi de tanıtmak için koşturuyoruz. Çok zengin bir repertuarla girdik albüme. Onların arasından eleme yapmak zaman aldı. Günün sound’unu yakalamak için yaptığımız aranjmanlarda da zamanla revizyonlara gittik. Artık müzik çok çabuk eskiyor. Ben de titizimdir. Okumaları da defalarca yaptım.

Modern sound’dan tam olarak ne anlamamız gerekiyor?

Dünyaya şu anda hakim olan sound; elektronik müzik. Albümün tamamı elektronik alt yapılara sahip değil aslında. Çıkışı yaptığımız ‘…Dan Sonra’ ve ‘Bıktım’ elektronik seslerin baskın olduğu şarkılar. Tek bir konsept içinde yer almıyor albüm. Ben de biraz değişkenimdir. Böyle olunca birazcık her telden durumu ortaya çıkıyor tabii.

Elektronik müziği takip eder misiniz?

Çıkan yeni şeyleri takip etmeye gayret gösteriyorum.

Dinleyiciler ‘…Dan Sonra’nın ardından diğer şarkılara baktıklarında farklı müzikler duyacaklar…

Ben böyle biriyim. Gün içinde de değişirim. Çok naif bir tarafım olduğu gibi agresif bir yanım da vardır. Çok depresif ya da çok kırılganım olabiliyorum. ‘…Dan Sonra’ içimdeki kadınlardan birinin söylediği bir şarkı. Albümde başka kadınlar da var.

‘…Dan Sonra’daki sansürlü kısım neye tekabül ediyor?

Aslında o bir renk. Söyleyemediğimiz bir şeyi örtmek gibi bir niyetimiz yok. Öte yandan yoruma açık tabii… Şarkıda Kenan Doğulu’nun da çok önemli bir katkısı var. Bir rap bölüm yazdı ve rap vokaller yaptı.

Sıla dizisinin şarkısını da albüme almışsınız…

Evet. Bu şarkı başka bir albümde yoktu. Dizi ikinci sezona girdi. Benim yazdığım ‘Sıla’ şarkısı çok beğenildi. Üstüne bir de Sezen Aksu ‘Töre’ diye bir şarkı yaptı. Onu da ben seslendirmiştim. Albümde iki şarkıyı da birleştirdik ve tek şarkı haline getirdik.

Albümün prodüktörü Ozan Doğulu. Ayrıca farklı aranjörlerle birlikte çalışmışsınız. Yapım sürecini anlatır mısınız?

Albümde Ozan Doğulu prodüktörlüğünde çok kıymetli müzisyenlerle çalıştık. Ozan Doğulu ile birlikte Murat Yeter, Mustafa Ceceli, Efe Bahadır ve Nedim Ruacan düzenlemeleri yaptı. Yalın da ‘Ne Desem İnanırsın’ın müziğine katkıda bulundu. Bu kadar kalabalık bir ekip her şeyden önce bir bakış zenginliği getiriyor. Artık dünyada da işler böyle yürüyor. Şarkılarıma farklı ellerin değmesini seviyorum. Çünkü müziğin paylaşıldığı zaman güzelleştiğine inanıyorum. Bunun verimini de daha işin başında almaya başladım. ‘…Dan Sonra’ya Murat Yeter yönetmenliğinde çektiğimiz klip Youtube’da 12 bin kere izlendi.

Basın bülteninde farklı bir albüm yaptığınız ve yeni bir soluk getireceğiniz vurgulanıyor. Albümdeki hangi şarkı veya genel müzikal bakış açısı böyle bir etki bırakacak?

Bir kere çok kaliteli bir müzik çıktı ortaya. Yaptığım şarkıların melodik yapılarına çok güveniyorum. Çok uzun zamandır yazı yazıyorum. Sözlerin samimi olduğuna inanıyorum. Sözler yaşanmış hikayelerden besleniyor.

Bundan sonra neler var?

Önümüzdeki günlerde daha net göreceğiz. Önce albümün tanıtılması icap ediyor. Benim tek planım şarkı söylemek, şarkı yazmak. Fabrika durmamalı.

Şarkı yazmanın veya sahne almanın dışında neler yaparsınız?

Evde vakit geçiririm. Çok uzun süre gece çalışmaları yaptığım için sabahlara kadar barlarda dans etmek pek bana göre değil. Evde olmayı; okumayı, film izlemeyi seviyorum. Sterilize bir hayat yani. Eğer akşam çıkarsam yemeğe giderim.

Caz vokal eğitimi almışsınız. Caz şarkıcılığı yapmayı düşünüyor musunuz?

Okul yıllarında söylüyordum. Çok başka bir şey caz şarkıcılığı. Yumruğu masaya vurmanız gerekiyor. Eğer üstüne yeteri kadar yoğunlaşabilirsem bir gün söylemek istiyorum. Halk müziğini de çok severim. Bir gün böyle bir albüm yapmayı çok isterim.
Sıla
Sıla
Admin
Admin

- Similar topics