SıLa FaN SiteSİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» meraba..:)
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 2 Icon_minitime1Ptsi Tem. 01, 2013 11:15 pm tarafından Dogu_kan

» Sıla'nın Video Klipleri
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 2 Icon_minitime1Paz Tem. 10, 2011 3:37 pm tarafından SıLaqoLiCk

» Aslı Enver
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 2 Icon_minitime1Çarş. Mart 23, 2011 6:43 pm tarafından sıla-sonay

» 9 Mart 2011 Tarihinde Bursa'Da Yapılacak Olan Sıla İmza Günü Ertelenmiştir..!!
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 2 Icon_minitime1Çarş. Mart 23, 2011 6:31 pm tarafından sıla-sonay

» Ulker Bolero
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 2 Icon_minitime1Perş. Mart 17, 2011 5:47 pm tarafından Tüliş

» Sıla-Ankara Konseri
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 2 Icon_minitime1Perş. Mart 17, 2011 5:20 pm tarafından Tüliş

» Bu Akşam :Eurovision Şarkımız Açıklanıyor
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 2 Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 3:30 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

» 08 Nisan 2011 - İzmir Konseri
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 2 Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 2:56 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

» Sıla Almanya Konseri
Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 2 Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 2:51 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 109 kişi Çarş. Ağus. 02, 2017 8:27 pm tarihinde online oldu.

Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 2

Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 2 Empty Eda & Metin Özülkü Röportajı - Bölüm 2

Mesaj tarafından Sıla Cuma Tem. 09, 2010 11:08 am

Eda & Metin Özülkü
EDA & METİN ÖZÜLKÜ RÖPORTAJI - BÖLÜM 2

EDA VE METİN ÖZÜLKÜ ÇİFTİ, UZUN BİR ARADAN SONRA YAYINLADIKLARI İLK DÜET ALBÜMLERİ İLE MÜZİK LİSTELERİNDE YER ALMAYA BAŞLADI. POWERTÜRK EKİBİ, BU SÜREÇTE İKİLİNİN KARİYERLERİNİ NASIL SÜRDÜRDÜKLERİNİ VE ALBÜMÜN DETAYLARINI KONUŞMAK İÇİN, ÖZÜLKÜ ÇİFTİ İLE BİR ARADAYDI.

SİZ BU MESLEKTEN EMEKLİ OLMAYI HAYAL ETMİYORSUNUZ ANLAŞILAN ?

METİN ÖZÜLKÜ : Benim içimde bir emeklilik hayali var ama ben bu hayali 8 – 9 yaşında kurmuştum. Müziğe henüz 8 – 9 yaşlarında Erol Büyükburç ile birlikte elektro mandolin çalarak başladım ve sonra da gitar çalarak devam ettim. Aynı dönemde konservatuar eğitimi almaya ve 9 yaşında 45’lik plaklar yapmaya başladım. O yoğunluk içerisinde, ben müzisyen olacağım ve ben her şeyimi müzikten kazanacağım diye hayal etmiştim. Üstelik o zaman müzikten para kazanmak bu kadar rahat değildi ve buna rağmen öyle bir öngörüm vardı. O yıllarda emekliliğimi hayal ediyordum. O zamanki hayalim şuydu, 60 yaşında 70 yaşında 80 yaşında…. Aklım çalıştığı sürece, Alzheimer olana kadar hiç olmazsa şarkı üretebileyim. Bu yüzden de genç yaşlarımda, Eda ile evlendikten sonra, kendi stüdyomu kurdum. Hakikaten de çok büyük emekler, çalışmalar, çabalar karşılığında. Bu işin ekonomik yanı da var çünkü ve aileden gelen bir şey de olmayınca, her şeyi kendi çabalarımızla yaptık. İşte o stüdyo benim emeklilik projemdi. Herhalde bir 10 – 15 sene sonra stüdyodaki aletlerin hepsini alıp eve götüreceğim. Evde stüdyomu hazırlayıp orada çocuklarla birlikte, artık onlar da 20- 25 yaşlarında olurlar, onlarla birlikte Eda’nın başını şişiririz. Benim hayallerim bunlar.

EDA ÖZÜLKÜ : Aslına Metin emekliliği doldurdu ama yaş tutmuyor. Yaşı doldurmayı bekliyor. Benim ne emekliliğim ne yaşım geldi. (Gülüyorlar…)

DİLERSENİZ KLİBİNİZİN DETAYLARINA GEÇELİM. KEMAL BAŞBUĞ’DAN VAZGEÇMEMİŞSİNİZ YÖNETMEN OLARAK …

EDA ÖZÜLKÜ : İlk klibimizi “Issız Ada”ya çektik. Kemal Başbuğ ile çalıştık. Onu tercih ettik çünkü birbirimizi çok iyi anlıyoruz, nazımız birbirimize çok iyi geçiyor. Hani böyle biz klibi çektik ne zaman elimize alırız diyen insanlar değiliz. Onun başının etini yiyerek sabahlara kadar montajda kaldık. Canım benim çok nazımızı çekiyor.

METİN ÖZÜLKÜ : Bir de Kemal benim akrabam oluyor onun da etkisi var.

EDA ÖZÜLKÜ : Evet onun da rolü var. Neyse, sonunda çektik. Biz çok güzel olduğunu düşünüyoruz. Biz ikimiz de kendimizi çok beğendik. Tam bir gün çalıştık bu klip için.

METİN ÖZÜLKÜ : Önce birkaç değişik fikir ürettik. Dış çekim mi yapalım, iç çekim mi yapalım, 16’lık mı çekelim.

EDA ÖZÜLKÜ : Dışarıda çekmek konusunda bir ikileme vardık. Yaz geldi herkes dışarı çıktı. Sonra madem herkes dışarı çıkıyor, biz içeri girelim, şarkımızı söyleyelim, şarkıya yoğunlaşalım istedik. Kemal yönlendirdi bizi bu konuda.

METİN ÖZÜLKÜ : Siyah - beyaz arzuladık çünkü film dokusunda siyah -beyaz’ın daha güzel bir doku vereceğini Kemal bize iletti, biz de bu konuda tecrübe sahibi olduğumuz için siyah - beyaz çekmeye karar verdik. Kemal ile çalışırken artık kafamızdaki soruların %50 si gitmişti. Bir defa Eda’nın güzel görüneceğinden emindik. Öyle de göründü harbiden. (Gülüyorlar…) Aslında güzel değil mi, tabiî ki güzel ama daha da güzel çıktı.

ALBÜMÜN KAPAK FOTOĞRAFINDA DA SİZ SANKİ ARKADAKİ GİZLİ KAHRAMAN GİBİ GÖRÜNMÜŞSÜNÜZ…

METİN ÖZÜLKÜ : Bu bize hep soruluyor, albümde ve klipe neden Eda ön planda diye. Neden daha ön plandasın Eda ?

EDA ÖZÜLKÜ : Ben de bilmiyorum ki…

METİN ÖZÜLKÜ : Aslında bence şöyle bir özelliği var. Eda çocuklar doğduktan sonra, bana göre daha geri planda kaldı müzik sektörünün içerisinde. Ben Eda’dan daha çok tanınmaya başladım diyebilirim. (Gülüyorlar…) Eskiden Eda Özülkü’nün kocası mısınız diyorlardı bana, şu geçen üç dört senedir ,Eda’ya siz Metin Özülkü’nün eşi misiniz diye soruyorlar. Bu sorulardan kurtulabilmek için, büyük bir hassasiyet örneği vererek (Gülüyorlar…) Eda’yı da ön plana çıkardık.

(Gülüyorlar…)

EDA ÖZÜLKÜ : İyi bir şey mi dedi, kötü birşey mi dedi anlamadım…

METİN ÖZÜLKÜ : Kesinlikle iyi bir şey dedim. Zaten hangimiz ön planda hangimiz arka planda, bizim aramızda asla böyle bir şey olamayacağı için, aslında bunu konuşmamış olsak da bu röportaja kadar benim kafamda hep böyle bir düşünce vardı.

EDA ÖZÜLKÜ : Güzelmiş aslında. Güzel oldu…

METİN ÖZÜLKÜ : Sonunda Kemal ile çok güzel bir klip yaptık ama önemli olan seyredecek kitlenin büyük bir çoğunluğunun hoşlanması. Elbette herkesin beğenmesine imkan yok. Yaptığımız işi ne kadar çok kişiye duyurup, ne kadar çok kişiyi şarkımızla görüntümüzle etkileyebiliyorsak, başarı da o kadardır. Mutluluğunuz da o kadardır.

BAŞKA SANATÇILARIN ALBÜMLERİNDE SİZİ NASIL GÖRMEYE ALIŞIKSAK, SİZ DE BU ALBÜMDE BİR SANATÇI DOSTUNUZ İLE BİRLİKTE ÇALIŞMIŞ SINIZ…

METİN ÖZÜLKÜ : Bu albümü yaklaşık bir buçuk yıldır çıkarmaya çalışıyoruz ama o dönemde stüdyodaki işlerimizde de büyük bir yoğunluk vardı. Pek çok sanatçının albümünü yaptık. Dolayısı ile bizim albüm hep ertelene ertelene bugüne kadar geldi. Arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmalarda her zaman işin üretim kısmında daha çok olduğumuz ve ondan hoşlandığımız için hiçbir zaman bizim albüm gecikiyor ne olacak demedik. Her zaman aynı heyecanla, aynı ciddiyetle, aynı sıcaklıkla bu işleri yaptık. Biz bundan da çok hoşlanıyoruz çünkü. Bu çalışmalarda gidip vokal yapmak gibi katkılardan da çok hoşlanıyoruz. Bizim albümümüzde de böyle birliktelik oldu. Sevgili Hakan Aysev, “Issız Ada” isimli parçamızda, süper bir lead vokal yaptı kendi tekniği ile. Ona da buradan çok teşekkür ediyorum. O da benim akrabam. Akrabam olmayan arkadaşlarım da, zaten akrabam gibi artık. Dolayısı ile bizi sevenlerle de akraba gibi oluyoruz. Sadece iş anlamında kalmıyor bu birliktelik. O yüzden mutlu bir sektörel birlikteliğimiz var diyebilirim.

BU UZUN VE KEYİFLİ SOHPET İÇİN SİZLERE TEŞEKKÜR EDERİZ…

Biz de size teşekkür ederiz.

Sıla
Sıla
Admin
Admin

- Similar topics