SıLa FaN SiteSİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» meraba..:)
Aydilge İle Röportaj Icon_minitime1Ptsi Tem. 01, 2013 11:15 pm tarafından Dogu_kan

» Sıla'nın Video Klipleri
Aydilge İle Röportaj Icon_minitime1Paz Tem. 10, 2011 3:37 pm tarafından SıLaqoLiCk

» Aslı Enver
Aydilge İle Röportaj Icon_minitime1Çarş. Mart 23, 2011 6:43 pm tarafından sıla-sonay

» 9 Mart 2011 Tarihinde Bursa'Da Yapılacak Olan Sıla İmza Günü Ertelenmiştir..!!
Aydilge İle Röportaj Icon_minitime1Çarş. Mart 23, 2011 6:31 pm tarafından sıla-sonay

» Ulker Bolero
Aydilge İle Röportaj Icon_minitime1Perş. Mart 17, 2011 5:47 pm tarafından Tüliş

» Sıla-Ankara Konseri
Aydilge İle Röportaj Icon_minitime1Perş. Mart 17, 2011 5:20 pm tarafından Tüliş

» Bu Akşam :Eurovision Şarkımız Açıklanıyor
Aydilge İle Röportaj Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 3:30 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

» 08 Nisan 2011 - İzmir Konseri
Aydilge İle Röportaj Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 2:56 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

» Sıla Almanya Konseri
Aydilge İle Röportaj Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 2:51 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Mart 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Takvim Takvim

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 109 kişi Çarş. Ağus. 02, 2017 8:27 pm tarihinde online oldu.

Aydilge İle Röportaj

Aydilge İle Röportaj Empty Aydilge İle Röportaj

Mesaj tarafından Sıla Ptsi Ara. 13, 2010 10:36 am

Aydilge
GEÇTİĞİMİZ YIL YAYINLANAN KLİP ÇALIŞMALARI İLE SIK SIK POWERTÜRK EKRANLARINDA VE MÜZİK LİSTELERİMİZDE YER ALAN AYDİLGE, 2011 YILINDA YENİ SÜRPRİZLER İLE KARŞINIZDA OLACAK. SANATÇI İLE BİR ARAYA GELİP, HAKKINDAKİ GELİŞMELERİ KONUŞTUK.

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE YER ALDIĞINIZ ÖZEL BİR PROJEDEN BAHSEDEREK AÇMAK İSTİYORUM SOHPETİMİZİ... KISACA BAHSEDEBİLİR MİSİNİZ “POZİTİF & NEGATİF YAKLAŞIMLAR” İSİMLİ PROJEDEN ?

PowerTürk’ün de desteklediği “Pozitif & Negatif Yaklaşımlar” adlı, içinde benim de yer aldığım bir proje gerçekleşti kısa bir süre önce, 1 Aralık Dünya AIDS Günü vesilesi ile. Ben biraz bundan bahsetmek isterim tabi. Böyle karamsar konuları konuşmaktan pek hoşlanmasam da, bu gerçekleri göz ardı etmememiz gerektiğini düşünüyorum. 100’e yakın ünlü isim bir araya geldik ve AIDS ile ilgili, bu tema ile ilişkili bazı fotoğraflar çektirdik. Ersoy Alap çekti ve gerçekten çok etkileyici fotoğraflar oldu. Bu fotoğraflar servis edildi.

SADECE FOTOĞRAFLAR DEĞİL, MESAJLAR DA VAR SANIRIM...

Evet, bunun yanı sıra bir takım mesajlar hazırlamıştık, bunlar da sergilendi. Kendi sözcüklerimiz ile AIDS konusundaki sözcüklerimizi aktardık. Benim bu konu ile ilgili en önem verdiğim düşünce, mesajımda AIDS hastalığını taşıyan insanların hislerini anlatmak oldu. Ötekileştirmek, başkalaştırmak ve onlardan uzaklaşmak, bu konuda bizim en kolay yaptığımız şey. Zor olanı başarmamız ve hastalığı olan insanlar ile empati kurmayı denememiz lazım. Ben de mesajımı seçerken bunun üzerine yoğunlaştım ve dedim ki; AIDS öldürmez ama bizim tavırlarımız insanları öldürebilir.

GEÇTİĞİMİZ YIL SİZİN İÇİN BAŞARILI BİR YIL OLDU VE BU BAŞARI ŞİMDİ YENİ PROJELERİN ÜRETİMİNİ TETİKLİYOR DİYEBİLİR MİYİZ ?

“Sobe”, “Yollara Düşsem” ve son olarak da “Takıntı” beni çok mutlu eden sonuçlar getirdi. Parçalarım ne kadar çok sevilir ise ben de yeni parçalar yapmak için o kadar heyecanlanıyorum ve o kadar hızlı şarkı üretebilmeye başlıyorum. Şimdi 5 şarkıdan oluşan yepyeni bir albümün hazırlığı içerisindeyim.

HAZIRLIK DERKEN ASLINDA KISA BİR ZAMAN KALDI DEĞİL Mİ ? ÇIKIŞ ŞARKISI BİLE BELLİ...

Bu albümün çıkış parçası “Kilit” ismini verdiğim bir parça. En az “Takıntı” kadar tutkulu ve takıntılı bir parça olduğunu düşünüyorum. Ben yaptığım zaman biraz aşk dozu fazla oluyor, tutkusu fazla oluyor. Hiç sevmiyorum sıradan ve tekdüze olan şeyleri. Aşklar da artık sıkıcı ve tek düze yaşanmaya başladı ki aşkın sınırları ve kalıpları olmaması gerektiğine inanıyorum. Ben insanları biraz çılgınlık yapmaya davet ediyorum. Hayatın tekdüzeliklerinin, işten eve, evden işe gitmenin yeterince sıkıcı olduğunu düşünüyorum. Bu tarz şarkılar dinleyerek bence o heyecanı içimizde hissedebiliriz. “Kilit” de böyle bir şarkı. Kilitleri açmayı, kilitleri kırmayı anlatan bir şarkı. Albüm de bu konseptte bir albüm olacak zaten, bütün şarkılarda bu coşkuyu hissedebileceksiniz.

SİZİN RENKLİ TAVRINIZDAN BİZ DE RENKLİ GÖRSELLER BEKLİYORUZ. BU KONUDA BİR HAZIRLIĞINIZ VAR MI ?

Fotoğraf çekiminden videoklibine dek biraz daha benim o tutkulu yanımı ön plana çıkarmaya çalışacağız. Ben yine renklerin canlı olmasını istiyorum. Rock altyapılı müziklerde biraz karamsar bir hava olmasına rağmen, ben bunu reddetmeye çalışıyorum. Eğlenceli oldunduğunda da anlamlı sözler yazılabileceğine, aynı zamanda duyarlı işler de yapılabileceğine inanıyorum. Dolayısı ile yüzüm hep gülüyor ama şarkılarımda hem gülen, hem ağlayan bir taraf var. “Kilit”te de tüm bunların yansımasını göreceksiniz.

“TAKINTI”YI DA BU ALBÜMDE YENİDEN DİNLEYEBİLECEĞİZ. KONUYU AÇAR MISINIZ BİRAZ !

“Takıntı” normalde dijital olarak satışa sunulmuş bir parçaydı. Mekanik hali de bu albümde olacak. Arşiv yapan dinleyicilerimiz için. “Sobe”den de birkaç parça ve yeni bir şarkı olacak ama hepsinin soundu birbirini tamamlayacak. Biraz karma bir albüm olacak aslında. Prodüktörlüğünü ben ve Cem Sarıoğlu yaptık önceki çalışmalarımızda olduğu gibi.

GELELİM KONSERLERE... BİR TURNE HAZIRLIĞINDASINIZ...

Benim kendimi bulduğum alan diyebilirim konserler için. Oraya çıktığım zaman, bana normalde onu yapma, şunu yapma diyen süper egom patlıyor ve uçup gidiyor sahnedeyken. Beni tutan hiçbir şey kalmıyor ve bu yüzden tamamen özgür olabiliyorum. Orası bütün kilitlerin çözüldüğü tek alan benim için. Dolayısı ile sahne çok önemli. O anda bütün o enerjiyi içime alıp, aynı şekilde iki ile, üç ile çarparak dinleyiciye verebiliyorum. Fotosentez yapar gibi oluyorum. Endorfin salgılamak için başka hiçbir şeye gerek yok. Müzik her türlü heyecanı insana verebilir. Bu ablüm ile beraber bir Anadolu turnesi yapacağız. İstanbul’da kalıpları kırmak şansınız çok yüksek ama Anadolu’daki sınırlı koşullar, oradaki insanları kısıtlıyor. Sahnede şarkılarını özgürce söyleyen kadın bir şarkıcı görmek, bir çok insanı kendi hayallerini gerçekleştirmeleri konusunda cesaretlendirebilir diye düşünüyorum. O yüzden Anadolu’da gençleri birazcık tutku sahibi yapmak ve kendi hayallerini gerçekleştirmeleri için harekete geçirmek istiyorum.

EN KISA ZAMANDA YENİ GELİŞMELER İLE GÖRÜŞMEK ÜZERE, TEŞEKKÜR EDERİZ.

Ben teşekkür ederim. Çok yakında yeniden görüşmek üzere.

Sıla
Sıla
Admin
Admin

- Similar topics