SıLa FaN SiteSİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» meraba..:)
Kaan Tarıman - İle Röportaj Icon_minitime1Ptsi Tem. 01, 2013 11:15 pm tarafından Dogu_kan

» Sıla'nın Video Klipleri
Kaan Tarıman - İle Röportaj Icon_minitime1Paz Tem. 10, 2011 3:37 pm tarafından SıLaqoLiCk

» Aslı Enver
Kaan Tarıman - İle Röportaj Icon_minitime1Çarş. Mart 23, 2011 6:43 pm tarafından sıla-sonay

» 9 Mart 2011 Tarihinde Bursa'Da Yapılacak Olan Sıla İmza Günü Ertelenmiştir..!!
Kaan Tarıman - İle Röportaj Icon_minitime1Çarş. Mart 23, 2011 6:31 pm tarafından sıla-sonay

» Ulker Bolero
Kaan Tarıman - İle Röportaj Icon_minitime1Perş. Mart 17, 2011 5:47 pm tarafından Tüliş

» Sıla-Ankara Konseri
Kaan Tarıman - İle Röportaj Icon_minitime1Perş. Mart 17, 2011 5:20 pm tarafından Tüliş

» Bu Akşam :Eurovision Şarkımız Açıklanıyor
Kaan Tarıman - İle Röportaj Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 3:30 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

» 08 Nisan 2011 - İzmir Konseri
Kaan Tarıman - İle Röportaj Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 2:56 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

» Sıla Almanya Konseri
Kaan Tarıman - İle Röportaj Icon_minitime1Çarş. Mart 16, 2011 2:51 pm tarafından !!..>> Sıla <<..!!

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 109 kişi Çarş. Ağus. 02, 2017 8:27 pm tarihinde online oldu.

Kaan Tarıman - İle Röportaj

Kaan Tarıman - İle Röportaj Empty Kaan Tarıman - İle Röportaj

Mesaj tarafından Sıla Cuma Ağus. 13, 2010 5:19 pm

"Üç Boyutlu Yalnızlık" isimli albümüyle müzik marketlerde yerini alan Kaan Tarıman, yazarımız Mine Ayman'ın sorularını yanıtladı: "Albümün teması, yalnızlığın değişik boyutları üzerine kurulu. Her şarkıda yalnızlığın başka başka sebeplerle hissedildiği hikayeler ve insanlar var..."

Müzikle uğraşmaya ne zaman başladınız ve albüm yapma kararını ilk olarak ne zaman aldınız?

Müzikle uğraşmaya çocukken org çalarak başladım, tabii yanında bağıra çağıra şarkı söyleme kısmı da vardı J O günlerden itibaren kendimi hep bir orkestra ya da koronun içinde buldum. Albüm yapma kararını yurtdışında kaldığım dönemde aldım, çünkü yaptığım müziğin yeterince olgunlaştığını orada hissettim.

"Üç Boyutlu Yalnızlık" adlı albümünüzün hazırlık aşaması ne kadar sürdü ve albümde kimlerle çalıştınız?

Albüm hazırlıkları geçen senenin Ekim ayında, prödüktörüm Emre Irmak'la ilk kez beraber şarkı yazdığımız geceyle başladı. Önce elimdeki şarkılardan albümün temasına uygun olanları seçtik, sonra da yeni besteler bunu takip etti. Kayıtlarda önceden grup arkadaşlarım olan Badem'den Doğaç Başaran ve Emre Yıldız, bas ve davulları çaldılar. Gitarlarda engin tecrübesiyle Gültekin Kaçar bize eşlik etti. Albümün mix ve mastering'lerini yine başka birçok albümde fark yaratmış Serkan Kula ve Özgen Akçetin yaptı.

Albümünüzün ismi çok enteresan, neden "Üç Boyutlu Yalnızlık" ismini tercih ettiniz?

Albümün teması, yalnızlığın değişik boyutları üzerine kurulu. Her şarkıda yalnızlığın başka başka sebeplerle hissedildiği hikayeler ve insanlar var. Bu duyguyu farklı boyutlarda hissettiğimizi vurgulayan bir kelime oyunu olarak da "Üç Boyutlu Yalnızlık" adını kullanmayı uygun bulduk.

Yaptığınız müziği nasıl tanımlıyorsunuz? Albümünüzü hazırlarken tarzından etkilendiğiniz isimler oldu mu?

Yapmaya çalıştığım müzik tarzını "kaliteli ana-akım rock" olarak tanımlıyorum. Albümde rock kalıplarının dışında yer alan şarkılar da var. Amaç, müziğin şarkı sözlerini tamamlaması, anlattığı hikayenin duygusunu iyi verebilmesi. Düzenlemelerin, bestenin ilk yapıldığı halini yansıtmasını amaçladık. Bize ilham verenler günümüzden çok önce, 60'larda ve 70'lerde müzik yapanlardı.

İlk klip "Herkes Yalnız" adlı şarkıya çekildi, bu şarkının hikayesini anlatır mısınız? Gerçek hayatınızda da bu şarkıdaki gibi karamsarlığa düştüğünüz oluyor mu?

Bu şarkı etrafımızda bizi rahatsız eden şeyleri görmemizle ve buna isyan edişimizle ilgili. Bu isyan duygusu ne yazık ki insanı yalnızlığa ve çaresizliğe itiyor. Onun için bağırıp çağırıyoruz ama çoğunlukla birbirimizi anlayamıyoruz. Gerçek hayatta gördüklerim de tabii ki beni bu duygulara itiyor ama buna "karamsarlık" değil de belki "hayal kırıklığı" diyebiliriz. Ben kötü giden şeylerin çok basit uğraşlarla çözülebileceğine inanan bir insanım.

Albümde hangi şarkılar öne çıkıyor sizce? İkinci klip hangi şarkıya gelecek?

İkinci klip için öne çıkan aday şarkılar oldu. Ben albümü biraz daha uzun soluklu düşündüğüm için er ya da geç diğer şarkılara da klip çekmeyi planlıyorum ama şimdilik İçinden Söyle şarkısı gibi görünüyor.

Albümünüzde Orhan Veli'ye ait bir şiiri de yorumlamışsınız, bu şiir albüme nasıl girdi?

Orhan Veli'nin o gerçekçi ama bir o kadar da müziksel şiirlerini çok sever ve yıllardır okurum. Birdenbire şiiri de içinde barındırdığı gizemi ile bence çok etkileyici. Hatta bu şiir daha önce de başkalarınca bestelenmişti ancak ben yeni bir müzik yapmak istedim. Albümdeki en "batılı rock" şarkı o oldu.

Son dönemde yapılan albümleri nasıl buluyorsunuz? Beğendiğiniz albümler ve isimler hangileri?

Son dönemlerde her ne kadar piyasa şartları zor olsa da güzel kalitede albümler yapıldı. Burada inatçı ve sabırlı müzisyenlerın hakkını vermek gerek. Şu sıralar Mor ve Ötesi'nin son albümünü dinliyorum ve çok beğendim.

Eurovision şarkı yarışması hakkında ne düşünüyorsunuz? Manga'yı nasıl buldunuz?

Eurovision'un yarışma kısmı heyecan katıyor tabii ki ama ben daha çok onu büyük bir televizyon gösterisi olarak düşünüyorum. Katılanlar, göze ve kulağa en hızlı şekilde hitap etmenin yollarını arıyorlar. Manga, diğer katılımcılardan çok daha farklı bir müzik ve görsel gösteri sundu ve başarılı oldu. Bir müzisyenin kendini Avrupa'da tanıtması için büyük bir fırsat ve müthiş bir tecrübe bence.

Konserleriniz ne zaman başlayacak ve bar programı yapmayı düşünüyor musunuz?

Konserlerimiz çok yakında başlayacak. Ben öncelikle insanların albümü dinlemelerini, sonra da konsere geldiklerinde benimle beraber söylemelerini istedim. Konserler haricinde bar programı düşünmüyorum şu anda. Dinleyenlerimiz, konser tarihlerini resmi sitem [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] ya da [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] adresinden takip edebilirler. Röportaj için çok teşekkür ederim.

Sıla
Sıla
Admin
Admin